Stříbrná zátoka

14. září 2016 v 19:37 | Luciasek |  Knižní Luciasek
Spousta lidí o mě ví, že ráda čtu a přesto jsem k narozeninám dostala jen jednu knížku(čímž samozřejmě neshazuju ostatní dárky :-D ) a paradoxně od Janičky, která mě zná nejkratší dobu..Ale o to větší jsem z ní měla radost. Rychle jsem dočetla rozečtenou knížku a vrhla se na tu novou. A rozhodně vám ji doporučuju.


Janča mi už několikrát autorku Jojo Moyesovou doporučovala a po přečtení Stříbrné zátoky si určitě časem zakoupím od ní další knížky.

Oficiální anotace:
Liza McCullenová se nikdy nedokázala odpoutat od minulosti. Ale nedotčené pláže a uzavřená komunita obyvatel australského přímořského městečka Silver Bay jí nabízí svobodu a bezpečí, po nichž tolik touží - když už ne pro sebe, tak pro svou desetiletou dcerku Hannah. Jenomže pak přijede Mike Dormer, ubytuje se v rozpadajícím se hotýlku legendární lovkyně žraloků a shodou okolností také Liziny tety Kathleen a veškerý klid a mír Silver Bay a vlastně vše, na čem Lize záleží, je rázem v ohrožení. Tenhle škrobený límeček z Londýna chce totiž z hotýlku a zálivu, jenž skýtá útočiště velrybám, udělat prosperující turistické letovisko. A i když je to přesně ten typ člověka, kterého by Liza měla nenávidět, tak co nevidět začne ohrožovat i Lizino rozhodnutí znovu se nezamilovat do někoho, kdo si to vůbec nezaslouží...

Knížku musím ohodnotit velmi kladně. Mám k ní jen jednu výtku.. Ze začátku se na můj vkus moc střídali vyprávějící osoby..Chvilku mi trvalo než jsem se v nich zorientovala.
Má to opravdu dobrý děj a vtáhne vás rychle na pobřeží Austrálie., kde se jezdí "číhat" na delfíny a velryby :-)
Hlavní hrdinové si k sobě pomalu najdou cestu a postupně se vysvětluje i Lizy minulost a jako bonus happyend,. Možná to zní jako klišé, ale čte se to samo. U konce jsem nebyla pomalu schopná odložit knížku, protože mě zajímalo jak to dopadne.
Děj nebudu prozrazovat,ale fakt doporučuji přečíst :-)
Takže pokud mi někdo chce udělat radost. Prosila bych další knížku od Jojo :-D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama