Velká adventní výzva: den 1. aneb plánujeme a relaxujeme

27. listopadu 2016 v 17:48 | Aideen |  Radosti a starosti všedních dní
Když jsem si ráno přečetla zadání dnešního úkolu, byla jsem mile překvapena. Přesně na toto jsem se totiž chystala už pár dní a konečně jsem "byla donucena" rozplánování udělat. Navíc ještě s hrnkem něčeho horkého, co pohladí vaše smysly. Protože se mi nechtělo vařit čokoládu (ano, včera jsme byli venku a vrátili se k dvanácté, tak mám vcelku lenoru :-) ) a na svařák jsem neměla chuť, zvolila jsem svůj oblíbený mátový čaj se skořicí a pomerančem s kapkou domácí slivovice.

První sekce "úklid" mě vcelku překvapila při zjištění, že vlastně ani není co uklízet. Na žádný generální úklid se nechystám, protože jsem se stěhovala před necelými třemi měsíci a vlastně uklizené a probrané je vše. To je asi jedna z výhod stěhování.

K sekci "dárků" jsem mohla vítězoslavně napsat, že pro děti skoro vše, krom knížek, nachystáno. Takže mi zbývají jenom dárky pro rodinu a jelikož nakonec budu letos opět vyrábět (i když v menším množství), nebude to takový frmol jako každoročně a nejspíš si ty vánoce i užiju :-)


Sekci "jídlo" taky moc řešit nemusím. Máme na druhou adventní sobotu s mamkou a sestrou naplánované pečení perníčků a cukroví se sklenkou svařáku, na což se u moc těším. Navíc na štědrovečerní večeři budeme u našich všichni pohromadě, takže jenom donesu maso a tím to pro nás nejspíš hasne. Příprava jídla bude probíhat společnými silami.

K "výzdobě" mám pár úkolů taky, jako například pověsit dětem na okna světýlka, sehnat stojan na stromek, vytáhnout další svícínky, nalepit dětmi vyrobené vločky a prostě si užívat.


Protože k této výzvě mě přivedla Kuchařka pro dceru, ráda bych vás odkázala na jeden velmi užitečný článek na téma Katastrofy v kuchyni, tentokrát o těstu :-)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama