Sněží, sněží ... jen se sype ...

1. prosince 2016 v 20:31 | Aideen |  Radosti a starosti všedních dní
Známe to všichni. Když je léto a třicet stupňů, nadáváme, že je horko. Když je v zimě mínus pět a sněží, nadáváme, že je zima. Tento rok je to ale nějak jinak. Tento rok jsem neslyšela nadávat nikoho. Naopak. Všichni (a to i cestáři, protože mají konečně práci a zvláště ti, kteří dělají na živnost a na odježděných hodinách jsou závislý) vypadají nadšeně. O to víc naše děti. Jelikož bydlím ve školním bytě, slyším ten radostný křik a jekot pod okny vlastně každý den. Ano, vypadá to, že zima konečně přišla tak, jak jsme byli za našich dětských let zvyklý. Snad to vydrží.

Během dvou dnů u nás napadlo kolem 40 cm sněhu. Když jsem se s dětmi dnes rozhodla, že půjdeme na boby, ještě jsem netušila, že se ke kopci vlastně vůbec nedostaneme. Zvládli jsme to jenom k zahradní pergole a dál ani ťuk. Nejmladší měla sníh po pás, prostřední pecivál si od minulé zimy nezimy nepamatoval, jak se v takto hlubokém sněhu pohybovat. Vlastně ho ještě nikdy pořádně nezažil!


Dodnes mám v živé paměti, když jsme se přestěhovali jako děti z města na vesnici. První zimu tady bylo tolik sněhu, že jsme měli čtyřmetrové hradby kolem průjezdu k domu. A to nepřeháním! Na starých fotografiích je to i zdokumentováno. Skoro každý den jsme i několikrát vyběhli ven a stavili sněhuláky, iglů a prostě blbli do úmoru. V kuchyni potom na speciálně pověšených šňůrách vysela kopa našeho promočeného oblečení ... tak ráda na toto vzpomínám ... byly to nádherné časy ... nádherné dětství.


Sníh pořádně zažila vlastně jenom nejstarší Bronička. Před šesti lety, kdy se narodila, ho nebylo málo, ale žádná hrůza, o rok později to taky ušlo. Jak se ale narodil Petřík a poté i Anička, v zimě byl sníh v malinkém množství možná tak dva měsíce. Loni byly boby využity tak cca pětkrát a to ne kvůli tomu, že by se nám s dětmi ven nechtělo, ale kvůli absenci toho důležitého k jejich použití.


Nevím, jak vám, ale mě pořádná zima začala velice chybět. Nesnáším břečku, nesnáším sychravo s deštěm. Ale sníh mi nevadí. Když teď koukám z okna ven, pořád sype ... a co jsem slyšela, jen tak nepřestane. Věřím, že i přes to, že sníh pro mnohé lidi znamená nejen radost při pohledu z okna, ale i starosti, budou rádi, že tu máme snad konečně pořádnou zimu se vším všudy.

A teď nezbývá než se modlit, aby ten sníh aspoň do Štědrého dne vydržel. Pak ať si dělá, co chce :-) 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama