Marmelády

Dýňovo ananasová marmeláda

15. prosince 2016 v 12:01 | Aideen
Protože jsem od mamky dostala k dispozici jednu velkou dýni, kterou jsme nestihli (naštěstí) vydlabat na dušičky, rozmýšlela jsem co s ní. Věděla jsem, že chci marmeládu, jako už pravidelně každý rok, ale pořád jsem přemýšlela, co k ní přidat. Jednodruhová by dle mě byla planá. Rozhodla jsem se tedy pro ananas. Kombinace je to úžasná a jsem mile překvapena. I když mě tentokrát vypekla Jednota, která nevede čerstvé ananasy ani před vánoci. Nebylo tedy zbytí a použila jsem ty kompotované. Na chuti tomu ale nic neubírá.


Jahodová marmeláda s rebarborou

14. června 2016 v 21:13 | Luciasek07
Každý rok v červnu jezdíme na samosběr jahod.. Začínala jsem s pár kily, loni jsem dovezla 40 kg nádherných velkých jahod.Letos jsem to stáhla zas na polovinu... A rovnou se vám pochlubím s mou další marmeládou.

Jahodová marmeláda s bezem

14. června 2016 v 21:01 | Luciasek07
Jsem marná :-D Když se mě ke mě dostal recept na jahodovou marmeládu s bezem, vzala jsem zpět to, že letos s bezem končím a chlapa vyslala ještě jednou s košíkem ke keři :-D Vznikla z toho skvělá marmeláda z jahod s úžasnou vůní bezu. Určitě doporučuju vyzkoušet.

Citronovo- bezová marmeláda

4. června 2016 v 20:45 | Luciasek07
Bezové šílenství pokračuje. Aneb rozhodla jsem se vyzkoušet ještě bezovou marmeládu. Receptů bylo několik.Takže jsem si ho ve finále upravila. Výsledek je rozhodně nevšední, ale zajímavý.

Třešňová marmeláda s čokoládou

26. prosince 2015 v 20:40 | Luciasek07
K Vánocům se snažím vymýšlet tak trošku jiné marmelády než ty, co si člověk udělá každý rok běžně. Letos jsme od tety dostali nádherné rudé sladké třešně, tak padla volba na tento recept.

Jablková nutela

15. prosince 2015 v 7:45 | Aideen
Na tuto dobrotu jsem se chystala už dlouho. Přišlo mi to jako dobrý nápad a zase něco nového, co se u nás v rodině jen tak nedělá. Je to sice už druhá vařená věc s čokoládou, ale ani to mě neodradilo a jsem si jistá, že se mnoha rodinným příslušníkům zavděčím. Velký úspěch měla i u dětí, které vyjídali z misky zbytek lžičkou.


Hrušková marmeláda s čokoládou

14. prosince 2015 v 22:15 | Aideen
Mám ráda neohrané a origiální chutě a něco s čokoládou jsem toužila vyzkoušet už dlouho. Proto jsem se při rozmýšlení marmelády rozhodla pro hruškovou marmeládu ozvláštněnou čokoládou. A protože se mi na internetu ani jeden recept nelíbil, dala jsem na svou intuici a zkušenosti a tím vznikl následující recept.


Citronová marmeláda

23. listopadu 2015 v 12:54 | Aideen
Na tuto marmeládu jsem se hodně těšila. Miluju podobné exotické chutě třeba na palačinkách či lívancích. Rozhodla jsem se ji tedy udělat jako dárek na vánoce. Je jednoduchá, chutná a efektní.


Kiwi marmeláda bez chemie

5. listopadu 2015 v 13:31 | Aideen
Do každoročně opakujících se dárků jsem zařadila vedle pečeného čaje a sirupů i marmeládu. Snažím se nabízet obdarovávaným neobvyklé a nové chutě. Proto každoročně řeším dilema, jakou marmeládu připravit, aby byla neobvyklá, ale dobrá a překvapila. Letos má volba padla na kiwi marmeládu, kterou jsem připravovala bez chemických přísad.


Citrusová marmeláda

22. září 2015 v 12:56 | Aideen
Marmelády se u nás hodně nosí. Na chleba, na pečení, nebo jen tak ... marmeláduje se u nás ze všeho. Bohužel se ale opakují ty samé chutě, klasicky meruňková, jahodová, rybízová ... prostě stará škola. Rozhodla jsem se tedy dárkem ukázat, že i z obyčejné marmelády se dá udělat neobyčejný a někdy i pro někoho exotický dárek.


Hruškovo-jablečná povidla

21. září 2015 v 20:46 | Luciasek07
Tak jsem se rozhodla pokořit další metu..Jsou to hruškovo-jablečná povidla. Zkoušela jsem dělat už jablečná, ale pořád to nebylo ono. Tak uvidíme, co z toho vyleze. :-)

 
 

Reklama