Masové výrobky

Rillettes 2016

28. prosince 2016 v 16:13 | Luciasek
Jelikož loni měla tato francouzská specialita úspěch, rozhodla jsem ji letos opět udělat.. Jen s pár drobnými úpravami.A musím říct,že výsledek je excelentní.. Chvilku jsem uvažovala,že si ceolou várku nechám pro sebe :-D

Boloňská omáčka na těstoviny

20. prosince 2016 v 21:53 | Aideen
V naší rodině se vyskytuje hodně špageťáků = milovníků špaget a těstovin. A tak mě napadlo, že bych tento rok mohla udělat něco na styl špagetky. Vyhrála to boloňská omáčka uzpůsobená tak, aby vydržela po zavaření co nejdéle. Mě i dětem strašně chutná a doufám, že bude i obdarovaným.


Rilletes s bílým vínem

15. prosince 2015 v 7:25 | Aideen
Tuhle francouzskou specialitu jsem vybrala místo každoročních paštik. Chtělo to obměnu a myslím, že jsem se rozhodla dobře. Maso je výborné, lehce po víně a po koření a pekelně chutné. A o neskutečné vůni, co se mi linula celým domem po dobu pečení se raději ani nezmiňuju.


Rillettes

1. prosince 2015 v 21:47 | Luciasek07
Francouzská specialita, pro někoho jen prostě vepřovka :-D Pro mě naprosto se rozpadající masíčko jemně ochucené. Už ho přesně vidím s čerstvým domácím chlebem a k tomu řádně kyselou okurkou. :-) Příprava je sice delší, ale opravdu to stojí za to!

Paštika s mandlemi

25. listopadu 2015 v 12:51 | Aideen
Pořád se snažím hledat něco nového a tak jsem nikdy neudělala ten samý dárek dvakrát, co se jeho chuti týče. Proto jsem se i minulý rok rozhodla pro jinou chuť paštiky a celkově vyzkoušet něco jiného. Proto jsem upustila od paštiky od Dity P, ale rozhodla jsem se vyzkoušet jednu od mé kamarádky z nejmenovaného serveru. Musím říct, že je opravdu perfektní.


Paštika s rumem podle Dity P

6. listopadu 2015 v 21:25 | Aideen
Další stálicí v mých vánočních dárcích je něco "s masem". Tentokrát jsem se rozhodla pro paštiku. Hledala jsem hledala, protože jsem nechtěla jenom klasickou paštiku, kterou si může připravit doma kde kdo kdykoliv. Na několik rad jsem vybrala recept od známé Dity P, která dělala paštiku s pepřem. Já si ji jenom poupravila a přidala do ní rum. Ač jsem jednu chvíli měla strach, chuťově vyšla náramně. Takže se není čeho bát.


Utopenci

22. září 2015 v 20:45 | Luciasek07
Vánoce se kvapem blíží a tak Vám dodám pár tipů na jedlé dárky, co snad nikoho neurazí :-D První,čím začnu, budou utopenci. Ne,nejedná se o žádné utonulé, ale o naprosto luxusní buřtíky v kyselém nálevu :-D

 
 

Reklama