Sirupy

Léčivý zázvorový sirup

14. prosince 2016 v 10:37 | Aideen
Zázvor se u nás v rodině používá převážně čerstvý, nastrouhaný v čaji. Mě letos popadla myšlenka udělat z něj trošku něco víc a to léčivý sirup, který bude hned po ruce a nebude se muset loupat a strouhat zázvor čerstvý, když nás postihne nějaká ta nemoc. Tento sirup můžete dávat buď přímo do čaje a nebo každý den ráno jednu lžičku jako převenci.


Rybízová šťáva

5. července 2016 v 12:47 | Luciasek07
Díky úžasné manželově babičce a tchýňce mám přístup v podstatě ke všemu sezónnímu ovoci- ať už se jedná o třešně,jahody,maliny,angrešt nebo i rybíz.. Recept na marmeládu se mi psát nechce, ale podělím se s vámi o recept na šťávu z rybízu. Lehce nakyslá v létě skvěle osvěží.

Třešňová šťáva

14. června 2016 v 21:25 | Luciasek07
Od bezu plynule přes jahody ke třešním :-D Teta má nádherné tmavé šťavnaté sladké třešně.. Sice se o ně musím poprat se špačkama,ale za šťávu to stojí.

Bezový sirup

24. května 2016 v 13:50 | Luciasek07
Tak bezový sirup je pro mě asi nejlepší. Vůně se vždy nese celým barákem. Přitom stačí pár surovin a luxusní sirup je na světě. Kluci ho milují a můj tatík žebrá lahvičku :-D

Fialkové mámení

4. dubna 2016 v 20:41 | Luciasek07
Taky milujete tu sladkou vůni fialek? Při brouzdání po netu jsem našla recept na sirup z nich. Respektive jsem našla několik receptů a z každého si vzala něco. Fialkový sirup je prý dobrý i proti kašli, nespavosti a bolesti hlavy.. Ale co hlavně - je chuťově luxusní!!!! Kdo by z dětství neznal fialkové bonbóny ?! Jako malá jsem je u tety milovala.

Citronový sirup

20. listopadu 2015 v 13:12 | Aideen
Dalším sirupem z mé tvorby sirup citronový. Ten jsme si oblíbili natolik, že ho vyrábím několikrát ročně ve velkých dávkách a stal se nedílnou součástí naší domácnosti. Je chuťově opravdu vynikající, má krásnou barvu a i v čaji je neskutečně chutný. Ráda se s vámi o jednoduchý recept podělím.


Meduňkový sirup

20. listopadu 2015 v 12:44 | Aideen
Nad sirupy jsem se začala zamýšlet už v létě. Přišlo období květu bezu a tak jsem jako svou prvotinu vytvořila sirup bezový. Jelikož jsem ale člověk hloubavý, došlo mi, že sirup se dá udělat vlastně z čehokoliv. V rozmýšlení výběru netradiční chuti jsem využila dvou velkých keřů meduňky, které máme na zahradě. A výsledek byl velmi chutný a doslova mě nadchnul.


Šípkový sirup podle Aideen

3. listopadu 2015 v 12:55 | Aideen
Tímto chci poděkovat Lucince, že experimentovala, povedlo se a vnukla mi nápad na tento skvělý a chutný sirup. Jako ale u mě bývá zvykem, původní recept jsem poupravila. Nejde ani tak o použité suroviny, jako o samotný poměr.


Šípkový sirup

26. října 2015 v 18:30 | Luciasek07
Podzim - na jednu stranu nádherné období, na druhou stranu předzvěst plného nosu a škrábání v krku. Na home-made jsem našla recept na domácí šípkový sirup, tak jsem si říkala,že si jednou uděláme zas něco "zdravějšího".

Jahodový sirup

23. září 2015 v 20:27 | Luciasek07
Jsem blázen a každý rok jezdíme na samosběr jahod. A ano, rok od roku jich sbíráme víc a víc :-D Jenom letos to bylo cca 40 kg jahod.. Dělám z nich marmeládu, kompot, dávám do mrazáku a loni poprvé jsem zkoušela i jahodový sirup. A jelikož jde i z mražených jahod, dělala jsem ho loni k Vánocům.
 
 

Reklama